betaartı betaartı

Bir bakış baktın gönlümü çaldın!

Lisedeydim. Sıkıcı bir kış gününde tanıştım seninle karanlık odamın pc penceresinden. Maggie Gyllenhaal‘in filmini izlemek için takmıştım oysa ki sadece o VCD’yi bilgisayarıma. Sonra seni gördüm.

Sen kıza; “Bu son derece sıkıcı bir iş” dedin,
kız; “Ben sıkıcı işleri severim” dedi.
Sonra sen öyle bir baktın ki..(!)

İşte o an anladım ben de sevebilirim sıkıcı işleri, sen olacaksan patronum ben sekreter olmaya razı oldum, o an. Evet bayanlar baylar, “benim gözümden” dünya üzerinde görebileceğiniz en mükemmel oyuncudan bahsediyorum; James Spader’dan.

Sadist ve fantezi sahibi bir patronu canlandıran Mr. Grey’in, mazoşist ve asosyal Lee Holloway’i sekreter olarak işe alması ile başlayan filmimiz, ikilinin sapkın ve ilginç aşklarını konu alıyor. Evet, film bir aşk hikayesi, ama aşkın böyle anlatıldığına tanık olunabilecek pek fazla film yok.

Şahsen ben pek beğendim. Fakat izlettiğim, ki aynı hafta içinde 3-4 kişiye izletmiştim, arkadaşlarım benimle aynı keyfi paylaşmadılar ayrı mesele. Ha, zaten o olaydan sonra onların sinemadan anlamadıklarına da kanaat getirmiştim o daha da ayrı mesele!

Secretary ile başlayan James Spader tutkum Sex, Lies, and Videotape ile doruklara tırmanmaya devam etti ve Crash ile tavan yaptı. Evet, belki yaşlandın, kilo aldın, belki beyazperdeyle çok fazla ilgilenmiyorsun artık ama bil ki senden kilometrelerce uzakta bambaşka bir iklimde hatta bambaşka bir zaman diliminde yaşayan bir kız var hala sıkıcı bir iş yapmaya razı olan.

Orhan Veli’nin de dediği gibi;

her şey birdenbire oldu.
birdenbire oldu her şey
aşk birdenbire
sevinç birdenbire..

Yorumlar
2 Yorum var! : “Bir bakış baktın gönlümü çaldın!”
  1. Emre Yürüktümen finucci diyor ki:

    Gerçekten de çok güzel bi filmdi;
    afişi de unutulmazdı…

  2. Emre Yürüktümen finucci diyor ki:

    Yalnız bu film 2002 yapımı diye biliyorum, o tarihte hangi lisede öğrenim gördüğünüzü bizlerle paylaşırsanız seviniriz…

Yorum yaz!